História

História

Práca v pivnici a dedovom vinohrade sa postupne pretavila do záľuby ešte v stredoškolských časoch. Popri štúdiu na vysokej škole som sa začal pohrávať s myšlienkou robiť víno profesionálne a v roku 2007 sa to stalo skutočnosťou, spolu s otcom sme založili spoločnosť ViPeF spol. s r.o. V roku 2007 sme uviedli na trh prvé vína pod značkou ViPeF.


V prvých rokoch sme hospodárili na pradedovom vinohrade v Senci a na prenajatom vinohrade v Modre na ploche 45 árov. Postupne pribúdali ďalšie a ďalšie vinohrady a v roku 2010 sme už hospodárili na ploche bezmála 3 hektárov. Počas nasledujúcich pár rokov sa nám podarilo niektoré vinohrady v Modre aj odkúpiť a prenajať zaujímavé lokality. Dnes sa nami obhospodarovaná plocha vinohradov ustálila na rozlohe 4,5 hektára.


Dopestovať vlastné hrozno sme v našom vinárstve považovali vždy za základ produkcie. Popri hrozne z vlastných vinohradov však tiež kupujeme hrozno od pestovateľov predovšetkým z Malokarpatskej oblasti.


Nemenej dôležitou súčasťou vývoja nášho vinárstva boli aj technológie. Dnes používame pneumatický digitálne riadený nerezový lis a veľmi šetrný mlynko-odstopkovač pre dosiahnutie čo najlepšej kvality muštov, a tým pádom aj vín a burčiakov. Riadené kvasenie s reguláciou teploty kvasiacich muštov je samozrejmosťou.


Naša produkcia sa dnes sústreďuje predovšetkým na vynikajúce fľaškové vína s chráneným označení pôvodu, výborné sudové vína a v neposlednom rade na voňavé a svieže burčiaky, ktoré u nás nájdete počas celej oberačky.


Sme hrdým členom Malokarpatskej vínnej cesty